wtorek, 7 czerwca 2016

"JARZĘBINA" w Woli Tarnowskiej

Jarzębina z koncertem w
Woli Tarnowskiej - Miasto
i Gmina Nowa Dęba


Na zaproszenie Stowarzyszenia ,,Towarzystwo Włościańskie Ługi'' z Tarnowskiej Woli - Miasto i Gmina Nowa Dęba, zespół Jarzębina wystąpił gościnnie na Pikniku w niedziele
5 czerwca br. współorganizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie
- p.n. "Parafiada 2016".

W trakcie imprezy zaprezentowały się zespoły ludowe: z Huty Komorowskiej, zespół Bielawianie, oraz Orkiestra Dęta i Mażoretki z Chmielowa, jak też drużyna harcerska z koncertem pieśni harcerskich i tańca współczesnego. Były liczne konkursy i zabawy.
Zespół Jarzębina wystąpił w ramach promocji Gminy Grębów.

Zespół Jarzębina zaprezentował się w nieco poszerzonym składzie.
Obecnie zespól Jarzębina tworzą: Maria Wiącek, Zofia Mróz, Justyna Witoń, Nina Matuszewska, Małgorzata Koszałka, Elżbieta Gortych, Iwona Koryga, Janina Jarosz, Aleksandra Dec, Gabriela Gortych, Arkadiusz Koryga, Aleksandra Gortych, Klaudia Koryga, Izabela Wasielewska, Ewelina Ziółkowska, Wiesława Skrzypacz, Bożena Burek, Anna Rzeźnicka.

Jak można zauważyć, wystąpiliśmy w nowych efektownych strojach. Białe bluzki, piękne zielone spódnice przewiązane szarfą z motywem ludowym oraz zielono-czerwone korale prezentowały się przepięknie.
Program jaki przedstawiliśmy, opracował i przygotował  Pan Piotr Jajko, który niestety nie mógł nam towarzyszyć, ponieważ w tym samym czasie obsługiwał wspaniała grębowską imprezę- "Rodzinny Piknik z Florianem".Nie mniej jednak, uwagi i nauki Pana Piotra wzięliśmy mocno do serca i występ nasz udał się znakomicie.
W Gminie Nowa Dęba zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło, mieszkańcy Tarnowskiej Woli byli zachwyceni pięknym wykonaniem przygotowanych utworów jak też samym zespołem.
Były brawa, bisy, słowa podziękowania ze strony mieszkańców i organizatorów. Otrzymaliśmy również zaproszenie z programem i koncertem w roku przyszłym.
Razem z Jarzębiną kilka utworów wykonała P. Lidia Jurek - Sekretarz Gminy.
Cieszy fakt, że w Jarzębinie odnajdują się i bardzo dobrze czują wspólnie pokolenia; rodzice, dzieci, przyjaciółki i siostry, a wszystkich łączy radość wspólnego tworzenia, wspólnych występów i przyjaźni. Gratulacje.
Dziękujemy Organizatorom Stowarzyszenia za zaproszenie.
Dziękujemy Pani Dyrektor GCK Alicji Kubiak  za wyrażenie zgody na nasz udział w imprezie oraz merytoryczną pomoc w organizacji wyjazdu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz