ZESPÓŁ JARZĘBINAZespół „Jarzębina” powstał w Krawcach w 2011 roku. Inicjatorem utworzenia zespołu była Pani Maria Woźniak. Pierwszymi członkiniami zespołu były Panie wywodzące się z dawnego Koła Gospodyń Wiejskich.


Cieszy fakt, że w Jarzębinie występuje również jeden mężczyzna Pan Arek Koryga, który swoim pięknym męskim głosem nadaje oryginalnego brzmienia wykonywanym utworom. Spotkania Zespołu odbywają się raz w tygodniu , instruktorem i nauczycielem prowadzącym jest Pan Piotr Jajko, który pomaga w doborze repertuaru, uczy wykonania utworów jak też samej prezentacji na scenie.
Działalność Zespołu wysoko ocenia i wspiera Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Alicja Kubiak.
Mimo licznej grupy zespołów działających przy placówkach GCK w Gminie Grębów – „Jarzębina” wyróżnia się dzięki swojemu zaangażowaniu i wspaniałej atmosferze panującej w Zespole.
Z pełną odpowiedzialnością stwierdzić należy, że nie byłoby Zespołu „Jarzębina” gdyby nie mozolna praca, umiłowanie folkloru, śpiewu, obrzędów ludowych i oczywiście wspólnych występów na scenach w Gminie Grębów jak też gościnnie, na konkursach i prezentacjach poza naszą Gminą, w których „ Jarzębina” chętnie uczestniczy, jest doceniana i wyróżniana.
Występując podczas Dożynek Parafialnych i Gminnych panie z „Jarzębiny” wykonują przepiękne, misterne wieńce dożynkowe. Ważną rolę w działalności zajmuje promocja regionalnej kuchni ludowej. Na „Dniach Grębowa” prezentują piękne stoiska z bogactwem regionalnych potraw i tradycyjnym ciastem Często goszczą na imprezach międzygminnych ostatnio w Gminie Gorzyce we Wrzawach na konkursie „Pięknego Jasia” – fasoli wrzawskiej Panie wykonały wiele potraw z fasoli m.in. tort z fasoli. Otrzymują nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Corocznie uczestniczą w konkursie na palmę wielkanocną. Na noworocznych spotkaniach opłatkowych prezentują piękny program artystyczny, swoim śpiewem i humorem umilają czas spotkania, a ich występ jest entuzjastycznie przyjmowany.
Poprzez swoją działalność Zespół „Jarzębina” zyskał sobie ogromną sympatię mieszkańców Krawców, a ich występy stały się nieodzownym elementem ważnych uroczystości jak też głównym atrybutem życia kulturalnego wsi.
Zespołu „Jarzębina” to jakby jedna wspólna rodzina , pomimo wielu obowiązków znajdują czas, chętnie się spotykają, organizują swoje wewnętrzne imprezy, a przede wszystkim poprzez swoja działalność łączą pokolenia; członkami są osoby w różnym wieku i troszkę starsze i młode, mamy, jest też małżeństwo Iwonka i Arek Korygowie.

Dziękując  Zespołowi „Jarzębina” za  wzruszenia i radość jaką dostarcza w trakcie swoich występów, życzymy kolejnych, wspaniałych lat, sukcesów artystycznych, wiernej publiczności oraz  wspaniałego zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

OBECNY SKŁAD ZESPOŁU:

Koszałka Małgorzata
Koryga Iwona
Drozd Bożena
Gortych Elżbieta
Zofia Mróz
Damian Mróz
Nina Matuszewska
Edyta Kaczor
Izabela Wasielewska
Gabriela Gortych
Aleksandra Gortych
Klaudia Koryga
 Anna Rzeźnicka
Próby zespołu Jarzębina w ŚRODY o godzinie 19:30Brak komentarzy:

Prześlij komentarz